czwartek, 14 maja 2015

Pasta z kaszy jaglanej i pieczonej papryki.

Jakiś czas temu wprowadziłam do naszej diety kasze jaglaną, mąż podszedł do niej nieufnie, jednak po pierwszym daniu już mu zasmakowała. Teraz eksperymentuję i wymyślam nietypowe dania z jej zastosowaniem. Jest naprawdę bardzo fajnym produktem, można je nadać wiele smaków a także zmienić strukturę. 
Dziś proponuję świetną pastę do kanapek czy surowych warzyw. Właśnie na bazie kaszy jaglanej z pieczoną papryką. Pasta jest wegetariańska, wegańska i bezglutenowa i przy tym smaczna (mówi to osoba, która je wszystko :) ). Podałam ją ostatnio na Babskim Wieczorze i wierzcie mi szybko zniknęła.
Przygotowanie pasty jest bardzo proste i generalnie szybkie, najwięcej czasu potrzeba na upieczenie papryki (jest to konieczne aby papryka nico zmieniła smak, zmiękła i można było usunąć skórkę).



Czas przygotowania: ok. 30 min


Skład:
  • 1 szklanka ugotowanej kaszy jaglanej
  • 1 czerwona papryka
  • 1 ząbek czosnku
  • sól, pieprz
  • olej (ok. 2 łyżek)

Przygotowanie:

  1. Najlepiej zacząć od przygotowania papryki. Można ją upiec w piekarniku z funkcją grilla, ale ja robię inaczej. Kroję paprykę na "płaskie" kawałki (oczywiście nasiona usuwam i wyrzucam), chodzi o to żeby jak największa powierzchnia miała kontakt z patelnią. Patelnię grillową mocno rozgrzewam i lekko natłuszczam. Kładę paprykę skórą do dołu i grilluje na dużym ogniu aż skórka zrobi się czarna, następnie odwracam na drugą stronę i grilluję ok. 2 minut. Tak przygotowaną paprykę wkładam do miski i przykrywam folią spożywczą. Odstawiam na jakieś 10 minut. W ten sposób, jeszcze ciepła papryka, wytworzy parę i będzie łatwiej obrać skórkę. Po tym czasie obieramy skórkę (im większa przypalona powierzchnia tym łatwiej ją usunąć).
  2. Do misy malaksera (lub ręcznego blendera), wkładam kaszę i upieczoną paprykę. Miksuję aż będzie gładka konsystencja. Dodaje przeciśnięty przez praskę czosnek, sól i pieprz do smaku. Znowu miksuję.
  3. Na koniec dodaję olej. Jego ilość zależy od tego ja duża była papryka. Im większa papryka tym mniej oleju należy dodać. Wszystko zależy od tego jaką konsystencje chcemy uzyskać. Czy ma to być gęsta pasta czy raczej dip do warzyw.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Ostatnie wpisy